Medlemmer af skolebestyrelsen

Skoledistriktet Holstebro By har en fælles skolebestyrelse. Skolebestyrelsen består af forældrevalgte repræsentanter, elevrepræsentanter, repræsentanter for de ansatte, skolelederen fra hver byskole og en repræsentant fra det lokale erhvervsliv. Medlemmerne af skolebestyrelsen bliver valgt for to år ad gangen.

Formand

Fra Nørre Boulevard Skolen:

Casper Hansen
Tlf.: 21 62 27 37
E-mail: ch@ho-auk.dk

Næstformand

Fra Sønderlandsskolen:

Hanne Kirkegaard Toft
Tlf.: 30 16 36 61
E-mail: hanne@toft.info

Forældrerepræsentant

Fra Rolf Krake Skolen:

Bent Haugaard Nielsen
Tlf.: 40 88 58 99
E-mail: bent_nielsen@mail.dk

Forældrerepræsentant

Fra Sønderlandsskolen:

Frank Bay Werge
Tlf.: 60 13 96 95
E-mail: frank.werge79@gmail.com

Forældrerepræsentant

Fra Rolf Krake Skolen:

Henriette Madsen
Tlf.: 53 60 84 92
E-mail: Henriette@fam-madsen.com

Forældrerepræsentant

Fra Nørre Boulevard Skolen:

Henriette Rud
Tlf.: 25 34 37 17
E-mail: henrietterud@soendbjerggaard.dk

Forældrerepræsentant

Fra Nørre Boulevard Skolen:

Jeannette Salmansen
Tlf.: 51 90 35 31
E-mail: Jeannettesalmansen@gmail.com

Forældrerepræsentant

Fra Sønderlandsskolen:

Lene von Seelen
Tlf.: 51 39 59 48
E-mail: lvs@mail.dk

Forældrerepræsentant

Fra Nørre Boulevard Skolen:

Naja Dyrendom Graugaard

Tlf.: 25 43 22 60

E-mail: najagraugaard@gmail.com

Forældrerepræsentant

Fra Rolf Krake Skolen:

Thomas Krüger Hansen
Tlf.: 29 92 59 01
E-mail: tkh@ucholstebro.dk

Forældrerepræsentant

Fra Rolf Krake Skolen:

Troels Bjerregaard Povlsgaard Clausen
Tlf.: 28 43 93 12
E-mail: troelsclausen@hotmail.com

Ledelsesrepræsentant

Fra Nørre Boulevard Skolen:

Peter Hatting
Tlf.: 96 11 59 71
E-mail: peter.hatting@holstebro.dk

Ledelsesrepræsentant

Fra Rolf Krake Skolen:

Ole Priess
Tlf.: 30 66 05 01
E-mail: ole.priess@holstebro.dk

Ledelsesrepræsentant

Fra Sønderlandsskolen

Rasmus Højlund Sørensen
Tlf.: 96 11 59 21
E-mail: rhs@holstebro.dk

Medarbejderrep.

Fra Nørre Boulevard Skolen:

Solvejg Jensen
E-mail: uvg7p952@hkcloud.dk

Medarbejderrep.

Fra Rolf Krake Skolen:

Søren Lyngklip Strøm
Tlf.: 20 56 19 54
E-mail: soer3252@hkcloud.dk

Medarbejderrep.

Fra Sønderlandsskolen:

Hanne Illum
Tlf.: 20 97 59 09
E-mail: hann2581@hkcloud.dk

Elevrådsformand

Fra Nørre Boulevard Skolen:

Mikkel Bonde Kandelsdorff
E-mail: mikk029v@hkcloud.dk

Elevrådsformand

Fra Rolf Krake Skolen:

Mohammed Adnan Hassan
Tlf.: 71 49 15 64
E-mail: moha7784@hkcloud.dk

 

 

Elevrådsformand

Fra Sønderlandsskolen:

Fredrikke Baggesgaard

Tlf.: 2973 2598
E-mail: fred852u@hkcloud.dk