Medlemmer af profilrådet

Oversigt over medlemmerne i profilrådet på Rolf Krake Skolen.

Formand

Thomas Krüger Hansen
Tlf.: 29 92 59 01
E-mail: tkh@ucholstebro.dk

Næstformand

Bent Haugaard Nielsen
Tlf.: 40 88 58 99
E-mail: bent_nielsen@mail.dk

Forældrerepræsentant

Hans Erik Cutoi-Toft
Tlf.: 21 75 72 90
E-mail: het@kyst.dk

Forældrerepræsentant

Henriette Madsen
Tlf. 53 60 84 92
E-mail: Henriette@fam-madsen.com

Forældrerepræsentant

Knud Bachmann Røn
Tlf.: 25 72 75 00
E-mail: knud@bachmannfoto.dk

Forældrerepræsentant

Pia Krag
Mobil: 40 79 65 54
E-mail: pia@pskrag.dk

Forældrerepræsentant

Troels Bjerregaard Povlsgaard Clausen
Tlf.: 28 43 93 12
E-mail: troelsclausen@hotmail.com

Skoleleder

Ole Priess
Tlf. : 30 66 05 01
E-mail: ole.priess@holstebro.dk

Afdelingsleder

Per Skovgaard
Tlf.: 96 11 63 03
E-mail: per.skovgaard@holstebro.dk

Afdelingsleder 

Vivi Kofoed Jørgensen
Tlf.: 96 11 63 04
E-mail: vivi.jorgensen@holstebro.dk

Afdelingsleder SFO

Jørgen Vejsgaard Christensen
Tlf.: 96 11 63 24
E-mail: jorgen.christensen@holstebro.dk

Medarbejderrep.

Lonny Andersen
Tlf.: 31 32 43 49
E-mail: uvqnb8kr@hkcloud.dk

Medarbejderrep.

Søren Lyngklip Strøm
Tlf.: 22 56 19 54
E-mail: soer3252@hkcloud.dk

Udpeget fra erhvervslivet

Jens Christen Hylkjær
Tlf.:  99122317
E-mail: jch@ucholstebro.dk

Formand for elevrådet

Mohammed Adnan Hassan
Tlf.: 71 49 15 64
E-mail: moha7784@hkcloud.dk

Næstformand for elevrådet

Abdirahman(Abdi) A. Mohamed
Tlf.: 71 40 51 24
E-mail: abdi1531@hkcloud.dk