Kontakt og åbningstider

Her finder du kontaktoplysninger på ledelsen, det administrative personale og SFO.

Nørre Boulevard Skolen

Nørre Boulevard 57
7500 Holstebro

Kontakt

Tlf.: 9611 5970
E-mail: nr.boulevard.skolen@holstebro.dk

EAN-nr.: 579 800 462 1509

CVR.: 2918 9927

SFO

Kontakt

Tlf.: 9611 5980

Åbningstider - morgen

Mandag - fredag: 6.00 - 8.00

Åbningstider - eftermiddag

Mandag-torsdag: 13.20 - 16.40

Fredag: 13.20 - 15.50

Åbningstid - Juniorklubben

Mandag og onsdag: 17.15-20.15

Åben i perioden 1/9-1/5

 

EAN-nr.: 579 800 462 1509

Administrativt personale

Skolesekretær

Pia Ditlevsen
Tlf.: 9611 5974
E-mail: pia.ditlevsen@holstebro.dk

Skolesekretær

Gitte Moeskjær
Tlf.: 9611 5972
E-mail: gitte.moeskjaer@holstebro.dk

Teknisk personale

Teknisk serviceleder

Knud Lund Boysen
Tlf.: 2537 6027
E-mail: knud.boysen@holstebro.dk

 

Servicemedhjælper

Kristian Lundberg

Tlf: 2829 6952

Ledelse

Skoleleder

Peter Hatting
Tlf.: 9611 5971
E-mail: peter.hatting@holstebro.dk

Afdelingsleder indskolingen/styrkeklasser

Vibeke Borum Kjærgaard
Tlf.: 9611 5978
E-mail: Vibeke.Borum.Kjaergaard@holstebro.dk

Afdelingsleder mellemtrinnet

Henrik Boye Christensen
Tlf.: 9611 5976
E-mail: henrik.boye.christensen@holstebro.dk

Afdelingsleder udskolingen

Kirsten Garsdal Hedeby
Tlf.: 9611 5977
E-mail: Kirsten.Garsdal.Hedeby@holstebro.dk

SFO-leder

Mads Pahuus
Tlf.: 9611 5981
E-mail: mads.pahuus@holstebro.dk

Sundhedspersonale

Sundhedsplejerske - indskoling

Susanne Nygaard
Mobil: 2420 5366

Sundhedsplejerske - mellemtrin og udskoling

Lone Kjær Hein
Mobil: 2420 5215